Wycena Firm

Doradztwo Prawne | Doradca Prawny

Twój doradca prawny 

Doradztwo prawne dla firm. Zapewniamy kompleksową obsługę prawną firm i przedsiębiorstw w zakresie prawa spółek. Oferujemy wsparcie na każdym etapie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Świadczymy usługi na rzecz spółek działających w różnych dziedzinach gospodarki. Pracujemy na rzecz spółek notowanych na GPW i niepublicznych. Współpracujemy z wieloma podmiotami zagranicznymi w celu zapewnienia pełnej obsługi prawnej na rzecz naszych klientów. W ramach naszej współpracy zajmujemy się miedzy innymi zakładaniem, przekształcaniem, łączeniem i dzieleniem spółek, bieżącą obsługą prawną spółek, reorganizacją spółek i tworzeniem przepisów wewnętrznych, doradztwem przy pozyskaniu finansowania, współtworzymy programy motywacyjne, dokonujemy analizy prawnej i przygotowujemy transakcje M&A, przeprowadzamy audyt prawny (due diligence), który  może obejmować całą działalność przejmowanej lub kupowanej spółki, albo wybrany fragment działalności.

Usługi Prawnicze| Usługi Doradcze

Nasz zespół ekspertów z dziedziny prawa i finansów gwarantuje profesjonalne wsparcie zarówno w formie bieżącego doradztwa, jak i poszczególnych projektów.

Doradztwo transakcyjne

Badanie prawne spółek

Reorganizacje i przekształcenia

Prawo spółek

ESG

In-house na godziny - Sekretariat prawny

Proces Doradztwa Prawnego:

KROK 1

Bezpłatna konsultacja

KROK 2

Przedstawienie oferty cenowej za wykonanie usługi

KROK 3

Podpisanie umowy o współpracę oraz umowy o zachowanie poufności [NDA]

KROK 4

Przesłanie listy dokumentów 

KROK 5

Kontakt ze spółką w celu doszczegółowienia informacji zawartych w przesłanych dokumentach

KROK 6

Przekazanie roboczej wersji dokumentu i konsultacje

KROK 7

Przedstawienie dokumentu końcowego 

Jesteśmy doświadczonym zespołem, który kompleksowo obsługuje biznes. Od 15 lat z sukcesami doradzamy przedsiębiorcom w Polsce, którzy prowadzą również działalność  zagranicą. Wspieramy naszych klientów na różnych etapach rozwoju firmy. Wiemy, że kluczowa jest efektywność i sukces.  Dla naszych klientów tworzymy skuteczne rozwiązania prawne, wspierając ich projekty i struktury w Polsce i zagranicą, w szczególności w Luksemburgu. Rozumiemy nie tylko prawo, ale też dynamiczne realia biznesowe. 

Twoje korzyści:

Doradztwo transakcyjne

Oferujemy kompleksowe doradztwo transakcyjne, w szczególności w zakresie obszarów:

Prawo spółek

ESG – Environmental, Social and Corporate Governance

Zrównoważony rozwój to konieczność, ale też szansa i nowe możliwości dla przedsiębiorstw. ESG staje się istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji biznesowych. Dzięki wdrożonym zasadom ESG przedsiębiorstwom będzie łatwiej otrzymać finansowanie oraz współpracować z dużym biznesem. Zakres współpracy obejmuje przede wszystkim doradztwo w obszarze dostosowania przedsiębiorstwa klienta do ujawnień z zakresu ESG oraz doradztwo w zakresie wykonywania obowiązków związanych z raportowaniem niefinansowym, a także przygotowanie regulacji wewnętrznych i wdrożenie regulacji dotyczących raportowania niefinansowego. 

In-house Na Godziny. Sekretariat prawny

Przepisy, do których spółki muszą dostosowywać swoją działalność, często się zmieniają. Są skomplikowane i zwykle wymagają skorzystania z profesjonalnego doradztwa. Firma chcąc działać świadomie i bezpiecznie, powinna w każdej chwili mieć możliwość skorzystania z profesjonalnego wsparcia. Dla wielu małych firm zatrudnienie dyrektora prawnego na pełen etat jest nieosiągalne. Dzięki outsourcingowi zrealizujesz wszystkie firmowe potrzeby bieżącego doradztwa prawnego. Zapewniamy naszym klientom praktyczną pomoc dotyczącą i bieżącego funkcjonowania spółek i ich organów. Optymalizujemy procesy, by generować oszczędności i podnosić efektywność firmowych działań. Zamiast czekać na potencjalne problemy, zacznij im zapobiegać.

W ramach sekretariatu prawnego oferujemy kompleksową obsługę prawną, w szczególności wspieramy klientów w następujących obszarach:

Coraz większe grono właścicieli rozumie, że obsługa prawna przedsiębiorstw może być dla nich ogromną pomocą w prowadzeniu firmy. Dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z zewnętrznej obsługi prawnej. 

Co zyskuje Twoja firma ?

Wiedzę

Dostarczamy wiedzę prawną, dzięki której nasi Klienci podejmują trafniejsze decyzje biznesowe.

Czas

Przejmujemy na siebie czasochłonne procesy. Obsługa prawna zawsze jest dopasowana do potrzeb naszych Klientów

Spokój

Profesjonalnie przygotowane procesy pomagają spokojniej myśleć o przyszłości. Pomoc prawnika jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, dla których zatrudnienie własnego zespołu prawników byłoby zbyt kosztowne

Bezpieczeństwo

Unikniesz nieprzyjemnych zaskoczeń. Przygotowując dokumenty minimalizujemy ryzyko niepowodzeń, dzięki temu udaje się znacznie ograniczyć samo powstawanie problemów natury prawnej, co daje naszym klientom spokój i lepsze perspektywy na przyszłość

Zanim się zdecydujesz, umów się na bezpłatne konsultacje! Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Przed podjęciem współpracy z nami umów się na konsultacje. W trakcie 30 minutowego spotkania odpowiemy na Twoje pytania, rozwiejemy wątpliwości oraz zaproponujemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Nic nie ryzykujesz, a wiedza którą zyskasz będziesz mógł wykorzystać do realizacji swoich celów.


MASZ PYTANIA?
MAMY ODPOWIEDZI!

Porady prawne są niezwykle wartościowym źródłem informacji. Prawnik, z uwzględnieniem różnych aspektów, może pomóc Ci uniknąć znaczących kosztów. Jest również osobą, która reprezentuje przedsiębiorcę w różnych sprawach. Przede wszystkim oszczędza Twój czas, często nerwy i pieniądze. Zawarcie istotnej umowy dla Twojej firmy to ogromny sukces, ale też wiąże się z odpowiedzialnością. Dobrze przygotowana i przeanalizowana umowa zapewni Ci pewność, że Twoje interesy są właściwie chronione. To oznacza, że żadne podstępy prawne nie wpłyną negatywnie na finanse Twojej firmy.

Tak samo jest w przypadku dochodzenia wierzytelności. Nie każdy zna sposoby ich odzyskiwania lub co można zrobić przed skierowaniem sprawy do sądu. Istnieją skuteczne narzędzia, które warto wykorzystać przed rozprawą sądową. Nawet w takich sytuacjach możesz liczyć na pomoc prawnika

W zależności od stopnia skomplikowania i zakresu sprawy, porada może kosztować od 200 złotych i więcej. W wielu firmach istnieje ustalony cennik dla podstawowych i rutynowych usług prawnych. Jednak w przypadku nietypowych sytuacji, wynagrodzenie prawnika jest kwestią umowną. Czasami może być to określona suma, innym razem procent od zysków, które prawnik osiągnie dla Klienta. Kryterium ceny również różni się w przypadku renomowanych firm w porównaniu do mniejszych butików prawnych.

Oferowana usługa obejmuje dostarczanie opinii prawnych oraz udzielanie konsultacji w bieżących kwestiach związanych z działalnością Państwa firmy. Złożone zagadnienia prawne, które pojawiają się w Państwa działalności, wymagają profesjonalnej obsługi ze strony wyspecjalizowanego zespołu prawników w różnych dziedzinach prawa.

Obowiązek raportowania zagadnień ESG jest obecnie nakładany na duże jednostki zainteresowania publicznego. Zgodnie z planowaną dyrektywą CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), ten obowiązek będzie rozszerzany na kolejne podmioty, aby ostatecznie objąć wszystkie duże jednostki (czyli takie, które mają więcej niż 250 pracowników i spełniają określone kryteria finansowe dotyczące sumy bilansowej lub obrotu netto) oraz spółki notowane na rynku regulowanym (z wyjątkiem mikroprzedsiębiorstw).

Nasza oferta obejmuje pełne wsparcie na wszystkich etapach raportowania zagadnień ESG. Posiadamy również doświadczenie w pomaganiu klientom w opracowywaniu strategii ESG, które określają cele przedsiębiorstwa w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Prawo spółek to gałąź prawa, która reguluje zakres tworzenia, funkcjonowania i rozwiązania spółek (w tym poprzez likwidację lub przekształcenie). Prawo spółek obejmuje różne typy spółek, takie jak:

  • spółka cywilna,
  • spółka jawna,
  • spółka partnerska,
  • spółka komandytowa,
  • spółka komandytowo-akcyjna,
  • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • spółka akcyjna.

Klienci, którzy nam zaufali

Co mówią o nas nasi Klienci ?
Statyczna nakladka

REVENGE STUDIOS SP. Z O.O.
W dotychczasowej współpracy Firma Business Consulting Mateusz Laska wykazała się pełnym profesjonalizmem oraz elastycznością przy wykonywaniu powierzonego zadania. Fachowe doradztwo, doświadczenie są dobrą prognozą na podjęcie ponownej współpracy w przyszłości.
Doceniając rzetelną postawę Firmy Business Consulting Mateusz Laska z ogromną przyjemnością polecam i rekomenduję jako solidnego partnera biznesowego.

Łukasz Breczko
Prezes Zarządu, REVENGE STUDIOS SP. Z O.O

Statyczna nakladka

GOLDEN EGGS STUDIO S.A
Firma Business Consulting Mateusz Laska wyróżnia się na tle innych firm oferujących tego typu rozwiązania bardzo dobrą znajomością branży, znakomitym zrozumieniem naszych potrzeb ale przede wszystkim wysoką jakością realizacji powierzonych zadań. Poziom realizacji wyceny oceniam jako wysoki na co ogromny wpływ ma profesjonalne podejście oraz zaangażowanie. Dużą zaletą firmy Business Consulting Mateusz Laska jest szybkość w działaniu oraz sprawny kontakt zarówno telefoniczny jak i e-mailowy.
Dziękując za współpracę z pełnym zaangażowaniem rekomendujemy Firmę Business Consulting Mateusz Laska jako solidnego, godnego zaufania partnera biznesowego.

Paweł Czarnecki
Prezes Zarządu, GOLDEN EGGS STUDIO S.A

Statyczna nakladka

VOLLMART24.COM Sp. z o.o.
Jako VOLLMART24.COM Sp. z o.o. polecamy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako rzetelnego wykonawcę usługi wyceny spółek. Firma Corporate Mind sporządziła wycenę spółki VOLLMART24.COM Sp. z o.o. w sposób nie budzący zastrzeżeń. W zakres usług wchodziła analiza finansowa oraz biznesowa spółki obejmująca również stały kontakt na każdym etapie wykonywania usługi uwzględniający moje potrzeby jako klienta, co świadczy o indywidualnym podejściu do każdego zlecenia.
Corporate Mind Sp. z o.o. wykonała usługę z należytym profesjonalizmem i terminowością. Wszystkie warunki współpracy zostały uzgodnione pomiędzy stronami na początku współpracy i zachowane do końca wykonywania usługi.
Zgodnie z powyższym, polecam firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako profesjonalnego, rzetelnego i wiarygodnego partnera biznesowego.

Wiktor Sawosz
Prezes Zarządu, VOLLMART24.COM Sp. z o.o.

Statyczna nakladka

FINELF.COM Sp. z o.o.
Jako FINELF.COM Sp. z o.o. polecamy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako rzetelnego wykonawcę usługi wyceny przedsiębiorstwa. Firma Corporate Mind sporządziła wycenę spółki FINELF.COM Sp. z o.o. w sposób rzetelny i dostosowany do naszych potrzeb. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wyceniającego, usługa została wykonana na wysokim poziomie. Wycena spółki FINELF.COM Sp. z o.o. została z nami skonsultowana, a wyceniający był otwarty na nasze uwagi podczas całego procesu, podchodząc do klienta w sposób indywidualny.
Corporate Mind Sp. z o.o. wykonała usługę z należytym profesjonalizmem i terminowością. Wszystkie warunki współpracy zostały uzgodnione pomiędzy stronami na początku współpracy i zachowane do końca wykonywania usługi.
Zgodnie z powyższym, polecam firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako profesjonalnego, rzetelnego i wiarygodnego partnera biznesowego.

Stanisław Wolniewicz Duda
Prezes Zarządu, FINELF.COM Sp. z o.o.

Statyczna nakladka

OBIAD.ONLINE
Jako współwłaściciele projektu pod nazwą OBIAD.ONLINE chcemy polecić firmę Corporate Mind Sp z o.o. w zakresie wyceny przedsiębiorstw oraz modelowania finansowego.
Firma Corporate Mind Sp z o.o. wyróżnia się profesjonalizmem oraz elastycznością w podejściu do potrzeb klienta. Wyceniający wykazał się umiejętnością rzetelnej analizy zarówno aspektów finansowych, jak i biznesowych, co pozwoliło na sprawną współpracę.
Corporate Mind Sp z o.o dostarczyła nam nie tylko raport końcowy wyceny projektu inwestycyjnego, ale także aktywny model finansowy, dzięki czemu zyskaliśmy przewagę w rozmowach z inwestorami przy finansowaniu projektu. Przygotowany raport oraz model finansowy uwzględnia kluczowe aspekty biznesowe, co pozwoliło nam zyskać holistyczne spojrzenie na wartość projektu.
Stały kontakt i transparentna komunikacja sprawiły, że cały proces przebiegł sprawnie i efektywnie.
W związku z powyższym pragniemy zarekomendować firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako partnera biznesowego, charakteryzującego się profesjonalizmem i solidnością.

Wojciech Jerzy Kolasiński
Wojciech Piotr Matelski

Statyczna nakladka

SOLARIUS TECHNOLOGY Sp. z o.o.
Jako SOLARIUS TECHNOLOGY Sp. z o.o. rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. która wykonała dla nas usługę wyceny spółki. Cały proces współpracy z Corporate Mind przebiegł pomyślnie, terminowo i bez zastrzeżeń. W ramach świadczonej usługi wyceniający utrzymywał stały kontakt na każdym etapie, dostosowując się do naszych indywidualnych potrzeb jako klienta.
Otrzymaliśmy kompleksowy i profesjonalny raport z wyceny naszej spółki, który uwzględnił wszystkie kluczowe dla nas kwestie i spełnił nasze wymagania.
W związku z powyższym pragniemy zarekomendować firmę Corporate Mind Sp. z o.o.

Marcin Pastewka
Prezes Zarządu, SOLARIUS TECHNOLOGY Sp. z o.o.

previous arrow
next arrow

Chcesz zasięgnąć porady prawnej ?

ilustracja umów bezpłatna konsultację

Umów konsultację – Doradztwo Prawne

Jeśli chcesz, aby Twoja firma zyskała większą pewność prawno – biznesową, jeśli chcesz skutecznie zarządzać  ryzykiem i lepiej chronić swoje prawa i interesy warto skorzystać z naszych usług.

Scroll to Top