Wycena Firm

Sprzedam Firme | Sprzedam Biznes

Zajmujemy się profesjonalną sprzedażą firm. Dzięki naszej pomocy, będziesz miał dostęp do kompleksowego wsparcia doświadczonych konsultantów na każdym etapie procesu sprzedaży. Nasza forma współpracy zostanie dostosowana do specyfiki Twojego przedsiębiorstwa. Oferujemy wsparcie w zakresie przygotowania firmy do sprzedaży, wsparcie przy dokumentacji, kontakt z potencjalnymi inwestorami, negocjacje oraz doradztwo prawne. 

Sprzedaż Firmy - Kluczowe Korzyści 

Sprzedam Firmę - Umów konsultację

Zajmujemy się profesjonalną sprzedażą firm. Oferujemy wsparcie w zakresie przygotowania firmy do sprzedaży, wsparcie przy dokumentacji, kontakt z potencjalnymi inwestorami, negocjacje oraz doradztwo prawne. Umów się na bezpłatną konsultację.

Sprzedaż firmy – proces w 10 krokach

KROK 1: Rozmowa z naszym konsultantem

Rozmowa ma na celu poznanie potrzeb Klienta oraz wstępne zapoznanie się z sprzedawaną firmę. Rozmowa zazwyczaj trwa ok. 1 godziny. [Kontakt]

KROK 2: Przedstawienie kompleksowej oferty za poszczególne etapy procesu

Po poznaniu potrzeb Klienta przedstawiamy ofertę cenową za poszczególne etapy procesu sprzedaży wraz z harmonogramem działania.

KROK 3: Podpisanie umowy o współprace oraz umowy NDA

Po zaakceptowaniu oferty oraz uregulowaniu 1 transzy płatności przesyłamy niezbędne umowy do obsługi całego procesu.

KROK 4: Wycena przedsiębiorstwa

Na podstawie sytuacji przedsiębiorstwa oraz dostępnej dokumentacji finansowo – księgowej dobieramy odpowiednie metody wyceny przedsiębiorstwa.

KROK 5: Decyzja właściciela o sprzedaży firmy

Na podstawie raportu z wyceny przedsiębiorstwa umawiamy się na spotkanie ze zleceniodawcą w celu przedstawienia wyników wyceny. Podczas spotkania przedstawiamy kluczowe parametry, które determinują wartość przedsiębiorstwa. Podczas spotkania rozważamy wspólnie ze sprzedającym, czy potencjalna wartość, którą można uzyskać ze sprzedaży przedsiębiorstwa jest satysfakcjonująca dla sprzedającego, a tym samym podejmujemy decyzję o rozpoczęciu procesu sprzedaży firmy.

KROK 6: Strukturyzowanie transakcji oraz kreowanie propozycji wartości dla inwestora

Na podstawie oczekiwań sprzedającego, warunków rynkowych oraz sytuacji przedsiębiorstwa określamy warunki brzegowe transakcji oraz rozpoczynamy przygotowanie dokumentacji dla inwestorów (memorandum informacyjne, Teaser itp.)

KROK 7: Rozmowy z potencjalnymi kupującymi

Wraz z partnerami biznesowymi aktywnie poszukujemy inwestorów, którzy byli by zainteresowani kupnem przedsiębiorstwa.

KROK 8: Koordynowanie procesu Due Diligence

Po otrzymaniu warunkowego Term Sheet od zainteresowanych kupujących koordynujemy proces badania Due Diligence, który zazwyczaj jest wymagany przez kupujących. (Badanie prawne, finansowe, podatkowe, operacyjne itp.)

KROK 9: Wsparcie w negocjacjach

Wspieramy w negocjacjach zarówno na poziomie struktury transakcji, ceny oraz zapisów w umowach.

KROK 10: Doradztwo prawne oraz przygotowanie dokumentacji przy finalizacji transakcji

Przygotowujemy oraz koordynujemy pracę związana z formalnym zakończeniem transakcji na tym etapie świadczymy również doradztwo prawne.

Wycena Firmy  - oferta

Naszym celem jest zapewnienie wsparcia przedsiębiorcom przy podejmowaniu istotnych decyzji biznesowych w tym przy sprzedaży firmy (w tym: sprzedaży firmy jednoosobowej) lub pozyskania inwestora. Specjalizujemy się w profesjonalnym doradztwie na każdym etapie sprzedaży firmy. Od określenia czy firma jest sprzedawalna (na podstawie naszego algorytmu) poprzez określenie wartości przedsiębiorstwa, układaniu biznesplanów / budżetów, ustalaniu struktury transakcji czy badaniu finansowemu Due Dilligence, a skończywszy na doradztwie prawnym przy finalizacji transakcji. Bazując na naszym doświadczeniu oferujemy możliwość podjęcia indywidualnej współpracy dostosowanej do Twoich potrzeb i wymagań Twojego biznesu. Gwarantujemy poufność i profesjonalizm w trakcie całego procesu, aby zapewnić naszym klientom pełne zaufanie i satysfakcję.

Sprzedam Biznes Umów konsultację – sprawdź czy Twoja firma nadaje się do sprzedaży ?

Jeśli chcesz sprzedać Twoją firmę umów się z nami na konsultację na których porozmawiamy o procesie sprzedaży oraz przedstawimy nasze doświadczenie. 

Kluczowe czynniki przy sprzedaży Firmy

Określenie realnej wartości biznesu jest kluczowe. Dokładna wycena, uwzględniająca zarówno aktywa, jak i potencjał wzrostu, przyciąga potencjalnych nabywców.

Solidna dokumentacja finansowa z poprzednich lat buduje zaufanie i ułatwia przegląd finansowy dla potencjalnych inwestorów.

Większą uwagę przyciągają firmy w rozwijających się branżach, zatem kluczowe jest zaprezentowane jak biznes dostosowuje się do zmian rynkowych i wykazuje potencjał rozwoju.

Posiadanie wykwalifikowanego i stabilnego zespołu pracowników przekłada się na atrakcyjność firmy dla nabywców.

Wyjaśnij, co wyróżnia Twój biznes na rynku i jak dostarcza wartość dla klientów.

Posiadanie danych na temat klientów, ich zachowań i preferencji, ułatwia przekonanie nabywców o stabilności klienteli, a tym samym o stabilności przychodów.

Posiadanie długoterminowych umów i kontraktów z klientami lub dostawcami zwiększa stabilność biznesu.

Solidna reputacja na rynku buduje zaufanie i przyciąga zainteresowanie potencjalnych nabywców.

Kontrolowanie i zarządzanie zadłużeniem przed transakcją jest istotne, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji, szczególnie w kontekście wypracowywanych wyników na poziomie operacyjnym.

Staranność w przygotowaniu biznesu do sprzedaży, w tym usunięcie ewentualnych problemów prawnych czy podatkowych, ma kluczowe znaczenie.

Ważne jest, aby zachować dyskrecję w sprawie sprzedaży, zwłaszcza w początkowych fazach negocjacji.

Bycie elastycznym w negocjacjach dotyczących warunków transakcji zwiększa szanse na udaną sprzedaż.

Zadzwoń do nas, a z przyjemnością przedstawiam ofertę dotyczącą sprzedaży przedsiębiorstwa.

Jesteśmy zaangażowani w ścisłą współpracę z klientem, zapewniając dostęp do naszych ekspertów i odpowiedzi na wszelkie pytania związane z procesem wyceny.

OTO LISTA RZECZY, KTÓRE MOŻESZ ZROBIĆ, ZAMIAST zdecydować się na współpracę z profesjonalnym brokerem
Samemu wycenić przedsiębiorstwo na sprzedaż, które budowałeś latami  popełniając po drodze masę błędów
Samemu określić strukturę transakcji narażając się na problemy Prawno - podatkowe 
Wreszcie możesz wystawić ogłoszenie na bezpłatnych lub płatnych portalach gdzie jest kilkaset ogłoszeń "sprzedam biznes" czekając miesiącami lub kwartałami aż ktoś się zainteresuje Twoją firmą 
Możesz pójść do konkurencji, która "wyciągnie" od Ciebie dokumenty prawo - finansowe pod pretekstem zakupu Twojej firmy, a następnie rozmyśli się z transakcji 
I na końcu nie musisz robić nic w kwestii sprzedaży firmy licząc ze "jakoś to będzie"
Zanim się zdecydujesz, umów się na bezpłatne konsultacje! Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Przed podjęciem współpracy z nami umów się na konsultacje. W trakcie 30 minutowego spotkania odpowiemy na Twoje pytania, rozwiejemy wątpliwości oraz zaproponujemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.


Nic nie ryzykujesz, a wiedza którą zyskasz będziesz mógł wykorzystać do realizacji swoich celów.


MASZ PYTANIA?
MAMY ODPOWIEDZI!

Sprzedaż firmy jednoosobowej to proces, który obejmuje ocenę wartości biznesu, przygotowanie dokumentacji i znalezienie kupca. Ważne jest, aby zrozumieć aspekty prawne, podatkowe i finansowe transakcji oraz negocjować warunki sprzedaży, które będą korzystne dla obu stron.

Sprzedaż firmy najlepiej rozpoczyna się od skonsultowania się z doświadczonym doradcą biznesowym, który pomoże ocenić wartość firmy i przygotować dokumentację. Następnie można skorzystać z platform biznesowych, agencji nieruchomości komercyjnych, a także ogłoszeń branżowych. Inwestorów można także znaleźć poprzez sieci networkingowe i konferencje branżowe. Kluczowe jest także utrzymanie dyskrecji w trakcie procesu sprzedaży.

Aby zakupić firmę, zacznij od zdefiniowania celów biznesowych i określenia branży. Następnie korzystaj z platform internetowych, agencji biznesowych lub ogłoszeń, aby szukać dostępnych przedsiębiorstw. Współpraca z maklerem lub doradcą biznesowym może zwiększyć szanse na znalezienie odpowiedniego interesu. Analiza finansowa, due diligence i negocjacje są kluczowe przed finalizacją transakcji wszystko po to aby prawidłowo ocenić sytuację przedsiębiorstwa przed zainwestowaniem środków pieniężnych. 

Czas sprzedaży firmy jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników, takich jak branża, rozmiar przedsiębiorstwa i warunki rynkowe. Proces może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Kluczową rolę odgrywa kompleksowość transakcji, negocjacje, przygotowanie dokumentacji i poszukiwanie odpowiedniego nabywcy. 

Przychód uzyskany ze sprzedaży udziałów lub akcji podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym według stawki 19%. Warto zauważyć, że od tego przychodu można odliczyć koszty poniesione na nabycie lub objęcie udziałów lub akcji. Proces ten obejmuje uwzględnianie poniesionych wydatków związanych z zakupem udziałów czy akcji, co wpływa na ostateczną kwotę podlegającą opodatkowaniu. Więcej informacji w naszym artykule “Jak sprzedać firmę ? Sprzedaż spółki i działalności jednoosobowej“.

Sprzedaż spółki wiąże się z aspektami podatkowymi, w tym z podatkiem dochodowym od osób prawnych lub fizycznych. Ważna jest właściwa wycena aktywów i pasywów spółki, rozliczenie zobowiązań podatkowych oraz potencjalne ulgi i zwolnienia. Należy również uwzględnić regulacje dotyczące ewentualnych zysków kapitałowych.

Wyjście z biznesu wymaga strategii, która może obejmować sprzedaż firmy, przekazanie jej następcy, likwidację lub fuzję. Kluczowe jest przemyślane planowanie finansowe, wycena przedsiębiorstwa, uregulowanie zobowiązań podatkowych i prawnych, a także zapewnienie płynności i bezpieczeństwa finansowego na przyszłość. Ważna jest także komunikacja z pracownikami, klientami i partnerami. Więcej w naszym artykule: „Jak wyjść z biznesu? Sprzedaż firmy, strategia wyjścia z biznesu”.

Decydując się na sprzedaż firmy, kluczowym krokiem jest wybór odpowiedniej platformy lub kanału, który pozwoli dotrzeć do potencjalnych nabywców. Możliwości mamy kilka od: specjalistycznych platform, poprzez pośredników, własną sieć kontaktów czy kancelarie prawne oraz kancelarie finansowe.  Więcej informacji w artykule: Sprzedaż Firmy: Kluczowe Koncepcje i Wskazówki

Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest możliwa i stanowi skuteczną strategię biznesową. Umożliwia skoncentrowanie zasobów na kluczowych działaniach, generując kapitał i umożliwiając restrukturyzację. Jest to atrakcyjna opcja dla firm dążących do optymalizacji i wzrostu efektywności.

Jak przygotować firmę do sprzedaży

Przygotowanie firmy do sprzedaży to proces, który wymaga szczegółowej analizy i strategicznego planowania. Pierwszym krokiem, aby dowiedzieć się, jak przygotować firmę do sprzedaży, jest ocena aktualnego stanu finansowego i operacyjnego przedsiębiorstwa. Należy upewnić się, że wszystkie księgi są aktualne i dokładnie odzwierciedlają stan firmy. Następnie, kluczowe jest zrozumienie, jak przygotować firmę do sprzedaży poprzez zwiększenie jej atrakcyjności dla potencjalnych kupców. To obejmuje poprawę efektywności operacyjnej, zwiększenie rentowności oraz wyróżnienie unikalnych cech i wartości firmy na rynku. Ważne jest także zadbanie o silne relacje z klientami i utrzymanie pozytywnego wizerunku firmy.

Sprzedaż przedsiębiorstwa - od czego zacząć ?

Zbycie przedsiębiorstwa to proces, kluczowe jest zadanie sobie pytania: “od czego zacząć sprzedaż przedsiębiorstwa?“. Początek to ocena wartości firmy i jej kondycji finansowej. Dalej, przy rozważaniu “od czego zacząć sprzedaż przedsiębiorstwa”, ważne jest przygotowanie jasnej i przekonującej dokumentacji biznesowej, która podkreśli atuty firmy i jej potencjał. Należy także zadbać o uregulowanie wszelkich kwestii prawnych i finansowych, aby zapewnić płynność i przejrzystość transakcji.

Klienci, którzy nam zaufali

Co mówią o nas nasi Klienci ?
Statyczna nakladka

REVENGE STUDIOS SP. Z O.O.
W dotychczasowej współpracy Firma Business Consulting Mateusz Laska wykazała się pełnym profesjonalizmem oraz elastycznością przy wykonywaniu powierzonego zadania. Fachowe doradztwo, doświadczenie są dobrą prognozą na podjęcie ponownej współpracy w przyszłości.
Doceniając rzetelną postawę Firmy Business Consulting Mateusz Laska z ogromną przyjemnością polecam i rekomenduję jako solidnego partnera biznesowego.

Łukasz Breczko
Prezes Zarządu, REVENGE STUDIOS SP. Z O.O

Statyczna nakladka

GOLDEN EGGS STUDIO S.A
Firma Business Consulting Mateusz Laska wyróżnia się na tle innych firm oferujących tego typu rozwiązania bardzo dobrą znajomością branży, znakomitym zrozumieniem naszych potrzeb ale przede wszystkim wysoką jakością realizacji powierzonych zadań. Poziom realizacji wyceny oceniam jako wysoki na co ogromny wpływ ma profesjonalne podejście oraz zaangażowanie. Dużą zaletą firmy Business Consulting Mateusz Laska jest szybkość w działaniu oraz sprawny kontakt zarówno telefoniczny jak i e-mailowy.
Dziękując za współpracę z pełnym zaangażowaniem rekomendujemy Firmę Business Consulting Mateusz Laska jako solidnego, godnego zaufania partnera biznesowego.

Paweł Czarnecki
Prezes Zarządu, GOLDEN EGGS STUDIO S.A

Statyczna nakladka

VOLLMART24.COM Sp. z o.o.
Jako VOLLMART24.COM Sp. z o.o. polecamy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako rzetelnego wykonawcę usługi wyceny spółek. Firma Corporate Mind sporządziła wycenę spółki VOLLMART24.COM Sp. z o.o. w sposób nie budzący zastrzeżeń. W zakres usług wchodziła analiza finansowa oraz biznesowa spółki obejmująca również stały kontakt na każdym etapie wykonywania usługi uwzględniający moje potrzeby jako klienta, co świadczy o indywidualnym podejściu do każdego zlecenia.
Corporate Mind Sp. z o.o. wykonała usługę z należytym profesjonalizmem i terminowością. Wszystkie warunki współpracy zostały uzgodnione pomiędzy stronami na początku współpracy i zachowane do końca wykonywania usługi.
Zgodnie z powyższym, polecam firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako profesjonalnego, rzetelnego i wiarygodnego partnera biznesowego.

Wiktor Sawosz
Prezes Zarządu, VOLLMART24.COM Sp. z o.o.

Statyczna nakladka

FINELF.COM Sp. z o.o.
Jako FINELF.COM Sp. z o.o. polecamy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako rzetelnego wykonawcę usługi wyceny przedsiębiorstwa. Firma Corporate Mind sporządziła wycenę spółki FINELF.COM Sp. z o.o. w sposób rzetelny i dostosowany do naszych potrzeb. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wyceniającego, usługa została wykonana na wysokim poziomie. Wycena spółki FINELF.COM Sp. z o.o. została z nami skonsultowana, a wyceniający był otwarty na nasze uwagi podczas całego procesu, podchodząc do klienta w sposób indywidualny.
Corporate Mind Sp. z o.o. wykonała usługę z należytym profesjonalizmem i terminowością. Wszystkie warunki współpracy zostały uzgodnione pomiędzy stronami na początku współpracy i zachowane do końca wykonywania usługi.
Zgodnie z powyższym, polecam firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako profesjonalnego, rzetelnego i wiarygodnego partnera biznesowego.

Stanisław Wolniewicz Duda
Prezes Zarządu, FINELF.COM Sp. z o.o.

Statyczna nakladka

OBIAD.ONLINE
Jako współwłaściciele projektu pod nazwą OBIAD.ONLINE chcemy polecić firmę Corporate Mind Sp z o.o. w zakresie wyceny przedsiębiorstw oraz modelowania finansowego.
Firma Corporate Mind Sp z o.o. wyróżnia się profesjonalizmem oraz elastycznością w podejściu do potrzeb klienta. Wyceniający wykazał się umiejętnością rzetelnej analizy zarówno aspektów finansowych, jak i biznesowych, co pozwoliło na sprawną współpracę.
Corporate Mind Sp z o.o dostarczyła nam nie tylko raport końcowy wyceny projektu inwestycyjnego, ale także aktywny model finansowy, dzięki czemu zyskaliśmy przewagę w rozmowach z inwestorami przy finansowaniu projektu. Przygotowany raport oraz model finansowy uwzględnia kluczowe aspekty biznesowe, co pozwoliło nam zyskać holistyczne spojrzenie na wartość projektu.
Stały kontakt i transparentna komunikacja sprawiły, że cały proces przebiegł sprawnie i efektywnie.
W związku z powyższym pragniemy zarekomendować firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako partnera biznesowego, charakteryzującego się profesjonalizmem i solidnością.

Wojciech Jerzy Kolasiński
Wojciech Piotr Matelski

Statyczna nakladka

SOLARIUS TECHNOLOGY Sp. z o.o.
Jako SOLARIUS TECHNOLOGY Sp. z o.o. rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. która wykonała dla nas usługę wyceny spółki. Cały proces współpracy z Corporate Mind przebiegł pomyślnie, terminowo i bez zastrzeżeń. W ramach świadczonej usługi wyceniający utrzymywał stały kontakt na każdym etapie, dostosowując się do naszych indywidualnych potrzeb jako klienta.
Otrzymaliśmy kompleksowy i profesjonalny raport z wyceny naszej spółki, który uwzględnił wszystkie kluczowe dla nas kwestie i spełnił nasze wymagania.
W związku z powyższym pragniemy zarekomendować firmę Corporate Mind Sp. z o.o.

Marcin Pastewka
Prezes Zarządu, SOLARIUS TECHNOLOGY Sp. z o.o.

previous arrow
next arrow
ilustracja umów bezpłatna konsultację

Twoja firma nadaje się do sprzedaży ?

SPRAWDŹ !

×