Wycena Firm

Wycena wartości niematerialnych i prawnych

Wycena wartości niematerialnych i prawnych – uznane metody wyceny zgodne z zasadami rachunkowości. Wyceniamy: znaki towarowe, know- how, licencje, patenty oraz inne. Przygotujemy profesjonalny raport oraz omówimy go z Tobą.

Rodzaje aktywów niematerialnych:

Marki

Know - how

Patenty

Licencje

Oprogramowanie

Znaki towarowe

Relacje z dostawcami i odbiorcami

Prace badawczo - rozwojowe

Kapitał intelektualny lub jego składowe

Kiedy wycenić WNIP?

Wycena wartości niematerialnych i prawnych krok po kroku

KROK 1

Określ rodzaj aktywa niematerialnego lub prawnego

KROK 2

Zgromadź wszystkie istotne informacje

KROK 3

Sprecyzuj cel wyceny

KROK 4

Wybierz odpowiednią metodę wyceny

KROK 5

Zidentyfikuj podobne transakcje lub aktywa

KROK 6

Oceń różnice między porównywanymi aktywami

KROK 7

Oszacuj koszty poniesione przy tworzeniu aktywa

KROK 8

Określ przyszłe przepływy pieniężne

KROK 9

Ustal odpowiednią stopę dyskontową

KROK 10

Zidentyfikuj ewentualne ryzyka i szanse

KROK 11

Uwzględnij zmienne makroekonomiczne lub branżowe

KROK 12

Przeprowadź wszystkie obliczenia

KROK 13

Podsumuj wyniki wyceny i przedstaw je w sposób zrozumiały

Zakończeniem procesu wyceny jest przekazanie raportu.
Raport końcowy zawiera m.in takie elementy jak:
Cel wyceny
Standard wartości
Opis przyjętej metodologii
Prognozy CF
Wycena WNIP
Analizę wrażliwości
Opis otoczenia rynkowego
Opis ryzyk związanych z wyceną
Objętość raportu uzależniona jest od rodzaju wycenianego aktywa.
Raport z wyceny zawsze jest sporządzany przez licencjonowanych Doradców Inwestycyjnych.

Czy naprawdę potrzebuje profesjonalnej wyceny  ?
Może da się zrobić wycenę samemu?

Oczywiście, że się da!

OTO LISTA RZECZY, KTÓRE MOŻESZ ZROBIĆ, ZAMIAST zdecydować się na profesjonalny raport:
Samemu wycenić aktywa niematerialne, popełniając po drodze masę błędów
Samemu stworzyć raport z wyceny wartości, którego wiarygodność może zostać podważona przez odbiorcę
Przeczytać kilkadziesiąt książek o tym jak zrobić wycenę działalności gospodarczej
Szukać i eksperymentować z darmowymi narzędziami do wyceny działalności gospodarczych [JDG], których użyjesz do wyceny biznesu budowanego przez lata
Wreszcie nie musisz posługiwać się raportem z wyceny sporządzonym przez profesjonalny podmiot, a możesz wycenić biznes na „czucie”
Zanim się zdecydujesz, umów się na bezpłatne konsultacje! Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.


Przed podjęciem współpracy z nami umów się na konsultacje. W trakcie 30 minutowego spotkania odpowiemy na Twoje pytania, rozwiejemy wątpliwości oraz zaproponujemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Nic nie ryzykujesz, a wiedza którą zyskasz będziesz mógł wykorzystać do realizacji swoich celów.


MASZ PYTANIA?
MAMY ODPOWIEDZI!

Koszt wycen uzależniony jest od kilku zmiennych m.in.:

 • Rodzaju wycenianego aktywa
 • Dostępności danych na których można oprzeć wycenę
 • Celu wyceny,
 • Wymagań dotyczących szczegółowości raportu,
 • Przyjętych metod wyceny,
 • Terminu realizacji.

Zazwyczaj cena kształtuje się w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W celu otrzymania oferty cenowej dotyczącej konkretnej wyceny prosimy o kontakt.

Co do zasady przeprowadzenie procesu wyceny WNIP trwa 2-4 tygodnie od momentu otrzymania niezbędnych dokumentów. W przypadku złożonej wyceny proces ten może się nieco wydłużyć. Wstępny przedział wartości jesteśmy w stanie przedstawić w ciągu 1-2 tygodni od otrzymania dokumentów.

Im bardziej szczegółowymi danymi dysponujemy tym bardziej precyzyjnie jesteśmy w stanie określić wartość danego aktywa. Dane niezbędne do wyceny uzależnione są od rodzaju wycenianego aktywa. Dodatkowo zakres niezbędnych informacji może ulec rozszerzeniu z racji specyfiki przedsiębiorstwa.

Metoda wyceny jest uzależniona od rodzaju wycenianego aktywa. Przykładowe metody, którymi się posługujemy:

 • Calculated Intangible Value (CIV)
 • Knowledge Capital Earnings (KCE)
 • Metody dochodowe
 • Opcje realne
 • CLTV

Przedstawienie dokładnej wyceny jest możliwe po szczegółowym zapoznaniu się z otrzymanymi dokumentami oraz przeprowadzeniu procesu wyceny. Nie mniej już po pierwszych rozmowach oraz wstępnych dokumentach jesteśmy w stanie potwierdzić Twoje szacunki co do wartości.

Przeprowadzony proces wyceny zostanie sfinalizowany poprzez sporządzenie oraz przekazanie zlecającemu raportu z wyceny, który będzie zawierał m.in. cel, przedmiot wyceny, standard wartości, opis dostępnych danych, opis przyjętej metodologii wyceny wraz z opisem przyjętych założeń oraz analizą wrażliwości na najbardziej czułe założenia przyjęte w modelu.

Klienci, którzy nam zaufali

Co mówią o nas nasi Klienci ?
Statyczna nakladka

REVENGE STUDIOS SP. Z O.O.
W dotychczasowej współpracy Firma Business Consulting Mateusz Laska wykazała się pełnym profesjonalizmem oraz elastycznością przy wykonywaniu powierzonego zadania. Fachowe doradztwo, doświadczenie są dobrą prognozą na podjęcie ponownej współpracy w przyszłości.
Doceniając rzetelną postawę Firmy Business Consulting Mateusz Laska z ogromną przyjemnością polecam i rekomenduję jako solidnego partnera biznesowego.

Łukasz Breczko
Prezes Zarządu, REVENGE STUDIOS SP. Z O.O

Statyczna nakladka

GOLDEN EGGS STUDIO S.A
Firma Business Consulting Mateusz Laska wyróżnia się na tle innych firm oferujących tego typu rozwiązania bardzo dobrą znajomością branży, znakomitym zrozumieniem naszych potrzeb ale przede wszystkim wysoką jakością realizacji powierzonych zadań. Poziom realizacji wyceny oceniam jako wysoki na co ogromny wpływ ma profesjonalne podejście oraz zaangażowanie. Dużą zaletą firmy Business Consulting Mateusz Laska jest szybkość w działaniu oraz sprawny kontakt zarówno telefoniczny jak i e-mailowy.
Dziękując za współpracę z pełnym zaangażowaniem rekomendujemy Firmę Business Consulting Mateusz Laska jako solidnego, godnego zaufania partnera biznesowego.

Paweł Czarnecki
Prezes Zarządu, GOLDEN EGGS STUDIO S.A

Statyczna nakladka

VOLLMART24.COM Sp. z o.o.
Jako VOLLMART24.COM Sp. z o.o. polecamy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako rzetelnego wykonawcę usługi wyceny spółek. Firma Corporate Mind sporządziła wycenę spółki VOLLMART24.COM Sp. z o.o. w sposób nie budzący zastrzeżeń. W zakres usług wchodziła analiza finansowa oraz biznesowa spółki obejmująca również stały kontakt na każdym etapie wykonywania usługi uwzględniający moje potrzeby jako klienta, co świadczy o indywidualnym podejściu do każdego zlecenia.
Corporate Mind Sp. z o.o. wykonała usługę z należytym profesjonalizmem i terminowością. Wszystkie warunki współpracy zostały uzgodnione pomiędzy stronami na początku współpracy i zachowane do końca wykonywania usługi.
Zgodnie z powyższym, polecam firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako profesjonalnego, rzetelnego i wiarygodnego partnera biznesowego.

Wiktor Sawosz
Prezes Zarządu, VOLLMART24.COM Sp. z o.o.

Statyczna nakladka

FINELF.COM Sp. z o.o.
Jako FINELF.COM Sp. z o.o. polecamy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako rzetelnego wykonawcę usługi wyceny przedsiębiorstwa. Firma Corporate Mind sporządziła wycenę spółki FINELF.COM Sp. z o.o. w sposób rzetelny i dostosowany do naszych potrzeb. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wyceniającego, usługa została wykonana na wysokim poziomie. Wycena spółki FINELF.COM Sp. z o.o. została z nami skonsultowana, a wyceniający był otwarty na nasze uwagi podczas całego procesu, podchodząc do klienta w sposób indywidualny.
Corporate Mind Sp. z o.o. wykonała usługę z należytym profesjonalizmem i terminowością. Wszystkie warunki współpracy zostały uzgodnione pomiędzy stronami na początku współpracy i zachowane do końca wykonywania usługi.
Zgodnie z powyższym, polecam firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako profesjonalnego, rzetelnego i wiarygodnego partnera biznesowego.

Stanisław Wolniewicz Duda
Prezes Zarządu, FINELF.COM Sp. z o.o.

Statyczna nakladka

OBIAD.ONLINE
Jako współwłaściciele projektu pod nazwą OBIAD.ONLINE chcemy polecić firmę Corporate Mind Sp z o.o. w zakresie wyceny przedsiębiorstw oraz modelowania finansowego.
Firma Corporate Mind Sp z o.o. wyróżnia się profesjonalizmem oraz elastycznością w podejściu do potrzeb klienta. Wyceniający wykazał się umiejętnością rzetelnej analizy zarówno aspektów finansowych, jak i biznesowych, co pozwoliło na sprawną współpracę.
Corporate Mind Sp z o.o dostarczyła nam nie tylko raport końcowy wyceny projektu inwestycyjnego, ale także aktywny model finansowy, dzięki czemu zyskaliśmy przewagę w rozmowach z inwestorami przy finansowaniu projektu. Przygotowany raport oraz model finansowy uwzględnia kluczowe aspekty biznesowe, co pozwoliło nam zyskać holistyczne spojrzenie na wartość projektu.
Stały kontakt i transparentna komunikacja sprawiły, że cały proces przebiegł sprawnie i efektywnie.
W związku z powyższym pragniemy zarekomendować firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako partnera biznesowego, charakteryzującego się profesjonalizmem i solidnością.

Wojciech Jerzy Kolasiński
Wojciech Piotr Matelski

Statyczna nakladka

SOLARIUS TECHNOLOGY Sp. z o.o.
Jako SOLARIUS TECHNOLOGY Sp. z o.o. rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. która wykonała dla nas usługę wyceny spółki. Cały proces współpracy z Corporate Mind przebiegł pomyślnie, terminowo i bez zastrzeżeń. W ramach świadczonej usługi wyceniający utrzymywał stały kontakt na każdym etapie, dostosowując się do naszych indywidualnych potrzeb jako klienta.
Otrzymaliśmy kompleksowy i profesjonalny raport z wyceny naszej spółki, który uwzględnił wszystkie kluczowe dla nas kwestie i spełnił nasze wymagania.
W związku z powyższym pragniemy zarekomendować firmę Corporate Mind Sp. z o.o.

Marcin Pastewka
Prezes Zarządu, SOLARIUS TECHNOLOGY Sp. z o.o.

previous arrow
next arrow
ilustracja umów bezpłatna konsultację

Umów konsultację – WNIP

Jeśli chcesz, dowiedzieć się więcej oraz aby usługi finansowe, których potrzebujesz były sporządzane przez Doradców Inwestycyjnych oraz były zgodne z przyjętymi standardami i prawem, warto skorzystać z naszych usług.

Scroll to Top