Model finansowy i biznesplan przedsiębiorstwa
Modelowanie finansowe – klucz do optymalizacji Twoich zysków
Model finansowy to narzędzie służące do analizy i prognozowania sytuacji finansowej przedsiębiorstwa w przyszłości, najczęściej w celu pozyskania finansowania, wyceny, inwestycji w tym określenia ryzyka biznesowego. Jest on niezwykle ważny dla przedsiębiorstw, ponieważ pozwala na efektywne zarządzanie finansami, w tym na planowanie, kontrolę i podejmowanie decyzji dotyczących inwestycji, finansowania i innych aspektów finansowych. Jednym z najważniejszych celów modelu finansowego jest ocena perspektyw przedsiębiorstwa. Dzięki niemu można dokładnie oszacować przyszłe dochody, koszty i zyski oraz przewidzieć trendy w danym przedsiębiorstwie, które mogą mieć wpływ na jego sytuację finansową. Dzięki tym prognozom, przedsiębiorstwo może podejmować decyzje dotyczące inwestycji, rozbudowy, rozwoju czy poszerzeniu oferty produktowej lub usługowej.
Przygotujemy dedykowany model finansowy i biznesplan zarówno dla pojedynczej inwestycji jak i dla całego przedsiębiorstwa.
Profesjonalny model finansowy
Sporządzamy dedykowane modele finansowe w excelu, które pomagają optymalizować zysk netto. Model finansowy jest codziennym wsparciem przy podejmowaniu decyzji zarówno strategicznych jak i operacyjnych.
- Biegły Sądowy
Sprawiedliwa analiza
- Makler Papierów Wartościowych
Rynkowa perspektywa
- 14+ Lat rozwijania Kompetencji w zakresie finansów
- Doradca Inwestycyjny
Inwestycyjne podejście - Terminowa
realizacja
Jaki jest cel sporządzania modelu finansowego ?
Sporządzanie prognoz sprawozdań finansowych na okres inwestycji/kredytu
Model finansowy jest używany do przewidywania wyników finansowych przedsiębiorstwa w przyszłości. Sporządzanie prognoz sprawozdań finansowych na określony okres (np. 5 lat) pozwala przedsiębiorstwu na przygotowanie planów działania [biznesplan], jakie należy podjąć, aby osiągnąć zakładane cele. Na przykład, gdy firma będzie chciała uruchomić nowy projekt, może potrzebować kredytu. Model finansowy pozwala na sporządzenie prognozy, czy firma będzie w stanie spłacić kredyt z zysków operacyjnych generowanych przez projekt.
Wspomaganie | doradztwo w tworzeniu modelu biznesowego
Model finansowy jest częścią modelu biznesowego i pomaga w jego tworzeniu. Wspiera analizę różnych czynników wpływających na sytuację finansową przedsiębiorstwa w tym opłacalność inwestycji dla inwestora. Chociażby w przypadku, gdy firma planuje rozszerzenie działalności o nową linię produktów, model pozwoli oszacować koszty, prognozę sprzedaży i zysków, jakie mogą zostać wygenerowane przez nową linię produktów.
Planowanie zwrotu z kapitału | biznes plan przedsiębiorstwa
Model finansowy pozwala na ocenę projektowanego modelu biznesowego pod kątem zapewnienia odpowiedniego zwrotu z kapitału dla inwestora. W przypadku planowania przez firmę inwestycji w nową technologię, pozwala on na oszacowanie kosztów inwestycji i prognozę zysków, jakie mogą zostać wygenerowane przez nową technologię. Dzięki temu firma może ocenić, czy inwestycja będzie opłacalna i czy zapewni odpowiedni zysk. W tym wymagany poziom zwrotu na aktywa pracujące.
Narzędzie oszacowania potrzeb finansowych | finanse przedsiębiorstwa
Model finansowy pozwala na oszacowanie potrzeb finansowych przedsiębiorstwa w przyszłości. Pozwala to na zaplanowanie źródeł finansowania i uniknięcie problemów z płynnością finansową. Na przykład, gdy firma planuje ekspansję na nowe rynki, pozwala on na oszacowanie kosztów związanych z ekspansją i potrzeby finansowe, jakie będą się z tym wiązały.
Modelowanie optymalnej struktury finansowania | optymalizacja decyzji biznesowych
Model finansowy pozwala na określenie optymalnej struktury finansowania przedsiębiorstwa. Pomaga w analizie różnych źródeł finansowania i wyborze najlepszego rozwiązania, na przykład w momencie zapotrzebowania finansowania na inwestycje.
Zakres wsparcia:
Przygotowanie lub / i weryfikacja modelu
Zakres naszego wsparcia może objąć przygotowanie modelu finansowego / biznesplanu lub weryfikację materiałów przygotowanych samodzielnie lub przez innych doradców. W ramach przygotowania projekcji finansowych pomagamy opracować m.in:
- zestawienie założeń planu finansowego
- zestawienie prognozowanych nakładów inwestycyjnych
- określenie źródeł finansowania inwestycji wraz z kosztami i harmonogramem spłaty
- zapotrzebowanie na kapitał obrotowy netto;
- prognozę sprawozdania finansowego: bilansu, rachunku zysków i strat, rachunku przepływów pieniężnych
Ocena obecnej sytuacji firmy
Przed rozpoczęciem rozważań związanych z rozwojem przedsiębiorstwa konieczne jest zapoznanie się z sytuacją finansową przedsiębiorstwa. Kluczem do sukcesu jest uruchamianie kolejnych projektów inwestycyjnych w odpowiednim czasie tzn. biorąc pod uwagę uwarunkowania wewnątrz jak i na zewnątrz przedsiębiorstwa
Opis przedsięwzięcia inwestycyjnego
Dobry biznesplan musi zawierać szczegółowy opis przedsięwzięcia inwestycyjnego. Należy pamiętać, że dokumenty tego typu często udostępniane są podmiotom trzecim, np. inwestorom lub bankom.
Zebranie kompletu danych do modelu
Model finansowy oraz biznesplan bardzo często zawiera szereg założeń dotyczących rozwoju projektu. Dane do modelu pochodzą zarówno z wewnątrz organizacji jak i ze źródeł zewnętrznych, np. rynkowych baz danych, informacji publikowanych przez konkurentów czy ekspertów rynkowych.
Opracowanie biznesplanu
Po ustaleniu założeń biznesowych w wersji finalnej ów założenia zostają przekute w model finansowy oraz szczegółowo opisane w biznesplanie. Efektem prac jest zarówno arkusz z kalkulacjami jak i raport zawierający streszczenie głównych założeń oraz ocenę efektywności planowanej inwestycji.
Ocenę efektywności przedsięwzięcia inwestycyjnego
Koncepcja biznesowa zostaje przełożona na konkretne liczby dzięki czemu możliwe jest przygotowanie prognoz przepływów pieniężnych.
Analizę wrażliwości
Z racji dużej liczby założeń, które są nieodłącznym elementem dedykowanego modelu finansowego opracowujemy analizę wrażliwości na zmianę kluczowych parametrów biznesowych. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie czy nawet przy wyjątkowo pesymistycznych założeniach przedsięwzięcie inwestycyjne będzie opłacalne z perspektywy oczekiwanych poziomów rentowności oraz czy pozwoli to na zachowanie płynności całego biznesu.
Sformułowanie rekomendacji
Analiza opłacalności, wrażliwości oraz ryzyka związanego z danym przedsięwzięciem pozwolą na ostateczną rekomendację czy dane przedsięwzięcie powinno zostać zakwalifikowane do realizacji.
Proces budowy modelu finansowego:
Zdefiniuj cel modelu finansowego
Zbierz potrzebne dane
Określ strukturę modelu
Stwórz Bilans
Stwórz Rachunek Zysków i Strat
Stwórz Rachunek Przepływów Pieniężnych
Wprowadź zależności pomiędzy RZIS, RPP, a Bilansem
Stwórz scenariusze biznesowe od pesymistycznego do optymistycznego
Zwaliduj model
Przeanalizuj poprawność otrzymanych wyników
Stwórz raport z analizy
Zakończeniem procesu przygotowania biznesplanu jest:
Aktywny model finansowy w Excelu zawierający m.in. :
Dokument tekstowy zawierający m.in. :
Budowa modelu finansowego - etapy
Zasady tworzenia modeli finansowych mają kluczowe znaczenie dla skutecznego wykorzystania tych narzędzi w zarządzaniu przedsiębiorstwem.
- Model powinien obejmować istotne aspekty działalności przedsiębiorstwa zarówno obecne jak i w przyszłość – odzwierciedlać całą działalność firmy i uwzględniać zarówno jego obecną sytuację jak i przyszłe cele biznesowe. Na przykład, jeśli przedsiębiorstwo planuje rozpoczęcie nowej linii biznesowej, model finansowy powinien uwzględniać koszty i przychody związane z tą inwestycją.
- Horyzont czasowy powinien wynosić kilka lat. Dzięki temu przedsiębiorstwo będzie mogło wcześniej zidentyfikować potencjalne problemy finansowe oraz podjąć odpowiednie działania korygujące.
- Okres bazowy modelu finansowego powinien wynosić miesiąc, ponieważ pozwala to na dokładne monitorowanie kosztów i przychodów w każdym miesiącu, a także umożliwia dokładne porównanie wyników miesięcznych.
- Powinien generować bilans, rachunek zysków i strat oraz sprawozdanie z przepływów środków pieniężnych – te dokumenty są kluczowe dla monitorowania sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.
- Powinien funkcjonować w sposób dynamiczny, czyli umożliwiać zmianę założeń, co pozwala na dostosowanie modelu do zmieniających się warunków rynkowych. Na przykład, jeśli występują zmiany w regulacjach podatkowych lub w kosztach surowców, model finansowy powinien umożliwiać uwzględnienie tych zmian w celu uzyskania dokładniejszej prognozy.
- Powinien uwzględniać zależności i trendy w historycznej działalności, co umożliwia uzyskanie bardziej dokładnych prognoz. Na przykład, jeśli przedsiębiorstwo notuje regularne wzrosty sprzedaży w okresie przedświątecznym, model finansowy powinien uwzględniać ten trend w swoich prognozach. Mogłoby to oznaczać zwiększenie przychodów ze sprzedaży w okresie przedświątecznym, a także zwiększenie kosztów związanych z zatrudnieniem dodatkowych pracowników, zakupem większej ilości surowców czy materiałów eksploatacyjnych itp.
- Przy tworzeniu modelu finansowego należy uwzględnić wiele czynników, w tym strukturę modelu biznesowego, cele projektowanego modelu oraz założenia dotyczące prognoz kategorii wynikowych. Modele finansowe są użyteczne w różnych obszarach, takich jak ocena perspektyw w przyszłości, oszacowanie potrzeb finansowych przedsiębiorstwa i określenie optymalnej struktury finansowania. Tworzenie modeli finansowych wymaga odpowiedniego podejścia i narzędzi, a Modele powinny uwzględniać istotne aspekty działalności przedsiębiorstwa zarówno obecne, jak i przyszłe.
MASZ PYTANIA?
MAMY ODPOWIEDZI!
Koszt modelu finansowego
Koszt sporządzenia modelu finansowego może być zróżnicowany i zależy od wielu czynników, takich jak skomplikowanie modelu, zakres pracy, czas potrzebny do wykonania, doświadczenie firmy, lokalizacja, specjalizacja i wiele innych czynników.
Ceny za sporządzenie modelu finansowego mogą być ustalane na podstawie stawek godzinowych lub mogą być ustalane jako stała opłata za cały projekt. Ceny mogą również różnić się w zależności od rozmiaru przedsiębiorstwa, branży, stopnia zaawansowania technologicznego modelu i specyficznych wymagań klienta.
Ogólnie rzecz biorąc, koszt sporządzenia modelu finansowego może się wahać od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a nawet więcej w przypadku bardziej skomplikowanych i zaawansowanych modeli. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem projektu uzgodnić zakres prac, ceny i warunki współpracy z wybraną firmą, aby uniknąć nieporozumień i nieoczekiwanych kosztów.
Na czym polega modelowanie finansowe ?
Modelowanie finansowe to proces tworzenia matematycznego lub numerycznego modelu, który odzwierciedla przepływy pieniężne, wyniki finansowe i wartość przedsiębiorstwa w różnych scenariuszach biznesowych. W modelowaniu finansowym wykorzystuje się różne narzędzia i techniki, takie jak arkusze kalkulacyjne, programy do symulacji, statystyka, analiza czułości, analiza ryzyka i inne metody matematyczne.
Symulacja Monte Carlo, a modelowanie przychodów
Monte Carlo jest bardzo ważną i popularną metodą symulacyjną, wykorzystywaną w różnych dziedzinach nauki i inżynierii. Metoda ta pozwala na modelowanie procesów zbyt złożonych, aby można było je zaprognozować za pomocą podejścia analitycznego. Metoda ta jest szczególnie przydatna w przypadkach, gdy dane wejściowe są niestabilne lub brakuje dokładnych informacji o systemie. Dzięki generowaniu losowych próbek można analizować zachowanie systemu w różnych warunkach i uzyskać wyniki, które odzwierciedlają różne możliwe scenariusze.
Symulacja Monte Carlo może być wykorzystywana do wielu aspektów, np.:
- ocena projektów inwestycyjnych
- prognozowanie przychodów ze sprzedaży
- ocena ryzyka
Więcej w artykule „Modelowanie Przychodów – Symulacja | Analiza Monte Carlo excel”
Czy każdy model finansowy wygląda tak samo ?
Według E. Bodmera istnieje kilka typów modeli finansowych, które są wykorzystywane w różnych obszarach biznesowych.
Corporate Model
Corporate Model – model finansowy przedsiębiorstwa, który jest używany do oceny perspektyw finansowych całego przedsiębiorstwa. Jest on oparty na prognozowanych wynikach finansowych, takich jak przychody, koszty, zyski, przepływy pieniężne, itp. Ten model jest wykorzystywany do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem, takich jak rozwój twojego biznesu, restrukturyzacja, czy inwestycje. Używa się go w aspektach takich jak: ocena zdolności kredytowej przedsiębiorstwa przed udzieleniem kredytu, prognozowanie przepływów pieniężnych przedsiębiorstwa na dany okres, analiza kosztów i korzyści w przypadku restrukturyzacji przedsiębiorstwa.
Project Finance Model
Project Finance Model – model finansowy projektu, który jest używany do oceny rentowności i ryzyka konkretnych projektów. Ten model jest wykorzystywany głównie w projektach infrastrukturalnych i energetycznych, w których finansowanie projektu jest uzależnione od jego zdolności do generowania przepływów pieniężnych. Zatem model jest w tym przypadku wykorzystywany na potrzeby transakcyjne.
Acquisition Model
Acquisition Model – model finansowy przejęcia, który jest wykorzystywany do oceny perspektyw finansowych przedsiębiorstwa, które planuje przejęcie innego przedsiębiorstwa. Ten model opiera się na prognozach przepływów pieniężnych, kosztów i korzyści związanych z przejęciem oraz na analizie synergii między dwoma przedsiębiorstwami. Używa się go do aspektów takich jak: ocena wartości przedsiębiorstwa przed przejęciem, oszacowanie potencjalnych synergii połączonych przedsiębiorstw, analiza kosztów i korzyści związanych z przejęciem.
Merger Model
Merger Model – model finansowy fuzji, który jest wykorzystywany do oceny perspektyw finansowych przedsiębiorstw, które planują połączenie. Ten model jest podobny do Acquisition Model, ale jest bardziej skomplikowany ze względu na fakt, że obejmuje analizę finansową dwóch przedsiębiorstw, które planują połączenie.
Czym tak naprawdę jest dedykowany model finansowy ?
Model finansowy stanowi elastyczne narzędzie ułatwiające planowanie finansowe i bieżące monitorowanie inwestycji. W tym pomaga w ocenie modelu biznesowego oraz ułatwia podjęcie decyzji o realizacji projektu w naszej firmie.
Kiedy sporządzany jest biznesplan ?
Biznesplan sporządzany jest w momencie planowania nowej inwestycji rozwojowej, poszerzenia działalności lub też zmiany profilu działalności przedsiębiorstwa. Biznesplan to narzędzie do analizy zwrotu z inwestycji przedsięwzięcia zarówno na potrzeby wewnętrzne [rachunkowość zarządcza] jak i zewnętrzne.
Czy model finansowy może być wykorzystany w procesie finansowania przedsiębiorstwa ?
Model finansowy zawierający prognozy przepływów pieniężnych jest wymagany przez instytucje kredytowe w celu uzyskania finansowania inwestycji, dotacji czy finansowania od inwestorów oraz jest podstawowym elementem analizowanym przez inwestorów rozważających zaangażowanie w dany projekt.
Jakie elementy są niezbędne do przygotowania modelu finansowego ?
- Określenie głównych zmiennych wpływających na generowany wynik
- Opracowanie prognoz finansowych
- Analiza rynku, konkurencji,
- Analiza przychodów, cash flow, aktywów oraz wydatków
- Ocena inwestycji pod kątem rentowności i opłacalności
Jakie elementy powinien zawierać dobry biznesplan ?
Ocena projektu dokonywana jest zarówno na podstawie aktywnego modelu finansowego, zawierającego projekcje finansowe, jak również szczegółowego opisu projektu, który powinien składać się z następujących elementów:
- Opis nowego przedsięwzięcia
- Dane finansowe projektu w tym analiza danych
- Wymagane koncesje i pozwolenia
- Rynek i klienci docelowi
- Opis strategii marketingowej
- Ocena opłacalności projektu [kalkulacja NPV i IRR]
- Analiza konkurencji
- Analiza strategiczna SWOT
- Załączniki
Do czego można jeszcze wykorzystać aktywny model finansowy ?
Modelowanie finansowe jest bardzo szerokim pojęciem i ma wiele zastosowań. Jest ono wykorzystywane w dużej ilości procesów m.in. wyceny spółki metodą dochodową – metoda dcf jak również procesach M&A oraz procesach restrukturyzacji przedsiębiorstw [w zależności od specyfiki branży]. Odpowiednio skonstruowany model finansowy jest rdzeniem każdego projektu finansowego pokazującym jego zasadność.
Struktura modelu finansowego w obszarze modelowania
Struktura modelu finansowego jest ściśle uzależniona od struktury modelu biznesowego oraz celów osiąganych w ramach projektowanego modelu. Model finansowy stanowi jedną z podstawowych części modelu biznesowego i powinien odpowiadać na pytania dotyczące przyszłych wyników finansowych przedsiębiorstwa. Dlatego też, sposób w jaki przedsiębiorstwo planuje generować dochody, jakie ma koszty stałe i zmienne, jakie są trendy rynkowe, jakie są cele i wizja przedsiębiorstwa, są kluczowe dla opracowania adekwatnego modelu finansowego. Modelowanie finansowe z aktywnymi formułami najczęściej sporządza się z wykorzystaniem programu excel.
Więcej w artykule „Model Finansowy – Wycena Przedsiębiorstwa”
Jakie elementy sprawozdania finansowego należy modelować w MS Excel ?
Podczas prognozowania przyszłych przychodów ze sprzedaży dla danej spółki istnieją różne metody, które można zastosować. Jedną z podstawowych metod jest metoda stałego wzrostu, która opiera się na założeniu, że przychody będą rosły o stały procent w każdym roku. Inną popularną metodą jest regresja liniowa, która opiera się na średniej dynamice wzrostów przychodów ze sprzedaży. Wybór między różnymi metodami prognozowania zależy od wielu czynników, takich jak charakterystyka danej spółki, branży, stabilność przychodów oraz dostępność danych historycznych. Dlatego ważne jest, aby zastosować kilka różnych metod i porównać wyniki w celu uzyskania bardziej wiarygodnych prognoz.
Konieczne jest odpowiednie modelowanie aktywów trwałych w celu zrozumienia ich wartości oraz identyfikowanie czynników, które wpływają na ich wartość. Aktywa trwałe to aktywa, które służą przedsiębiorstwu na dłuższy czas i nie są przeznaczone do odsprzedaży. Zaliczają się do nich:
- wartości niematerialne i prawne,
- rzeczowe aktywa trwałe,
- należności długoterminowe,
- inwestycje długoterminowe,
- długoterminowe rozliczenia międzyokresowe
Modelowanie aktywów trwałych zależy od wielu czynników, w tym strategii operacyjnej przedsiębiorstwa, branży i inwestycji dokonanych w celu rozwoju działań. Aktywa trwałe obejmują aktywa materialne i niematerialne, długoterminowe należności, długoterminowe inwestycje oraz długoterminowe rozliczenia międzyokresowe. W zależności od przedsiębiorstwa istotność danych obszarów może być inna ze względu między innymi na specyfikę obszaru działalności oraz strategię, dlatego każdy przypadek należy analizować indywidualnie.
Rachunek przepływów pieniężnych (Cash Flow)
Rachunek przepływów pieniężnych, znany również jako Cash Flow Statement, to ważny dokument finansowy używany w rachunkowości i analizie finansowej, mający na celu śledzenie oraz raportowanie przepływów pieniężnych w danym przedsiębiorstwie w określonym odcinku czasu. Rachunek przepływów pieniężnych dostarcza informacji o źródłach i zastosowaniu gotówki, co umożliwia ocenę zdolności firmy do generowania pieniędzy. Rachunek przepływów pieniężnych służy do trzech głównych celów:
- Monitorowanie przepływów pieniężnych
- Ocenie zdolności płatniczej
- Ustalenie źródeł gotówki
Jak zrobić model finansowy ?
Tworzenie modelu finansowego to kompleksowy proces, który pozwala na prognozowanie przyszłych wyników finansowych i analizę różnych scenariuszy biznesowych. Poniżej przedstawiamy ogólny przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia modelu finansowego:
Krok 1: Zdefiniuj cel i zakres modelu finansowego
Krok 2: Zbierz dane oraz określ strukturę modelu
Krok 3: Wprowadź dane i dokonaj obliczenia
Krok 5: Stwórz prognozy i sprawdź poprawność otrzymanych wyników
Co to jest model finansowy ?
Model finansowy to narzędzie, które służy do prognozowania, analizy i symulacji przyszłych wyników finansowych lub ekonomicznych przedsiębiorstwa, projektu lub innej jednostki. Jest to skomplikowany zestaw wzorów matematycznych, zależności i założeń, które pozwalają na symulację różnych scenariuszy i ocenę wpływu różnych czynników na wyniki finansowe.
Modelowanie finansowe w sprzedaży firmy
Modelowanie finansowe w sprzedaży firmy obejmuje analizę przyszłych przepływów pieniężnych, wartościowanie aktywów oraz ocenę ryzyka. Służy do ustalenia optymalnej ceny sprzedaży, uwzględniając prognozy rynkowe, kondycję finansową firmy oraz potencjalne synergii po przejęciu. Jest to kluczowy element w negocjacjach i podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Więcej we wpisie Sprzedaż Firmy | Sprzedaż Biznesu – Krok po Kroku
Klienci, którzy nam zaufali
Jolanta Michałek Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Klintrak"
W imieniu spółki GRUPA KDM Sp. z o. o. rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp z o.o. w zakresie wyceny przedsiębiorstw.
Jako właściciel przedsiębiorstwa Jolanta Michałek Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe „Klintrak” pragnę polecić firmę Corporate Mind Sp z o.o. w zakresie wyceny przedsiębiorstw.
Firma Corporate Mind Sp z o.o. wyróżniła się podejściem do klienta nakierowanym na jego indywidualne potrzeby.
Corporate Mind Sp z o.o dostarczyła nie tylko raport końcowy, ale także wykazała się profesjonalizmem i rzetelnością. W ramach usługi otrzymaliśmy również konsultacje nakierowane na uzasadnienie raportu z wyceny. Informacje przekazane przez wyceniającego pozwoliły na rzetelne przygotowanie aspektu wyceny do rozmów w celu przeprowadzenia transakcji. Stały kontakt i transparentna komunikacja sprawiły, że cały proces przebiegł pomyślnie.
W związku z powyższym rekomenduję firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako partnera biznesowego, charakteryzującego się profesjonalizmem i elastycznością w odpowiedz na potrzeby klienta.
Jolanta Michałek
Właściciel
Stefan Pyka eSBud
W imieniu przedsiębiorstwa Stefan Pyka eSBud rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp z o.o. w związku z usługą wyceny przedsiębiorstw.
Firma Corporate Mind Sp z o.o. spełniła nasze oczekiwania w związku z usługą wyceny przedsiębiorstwa. Nasze potrzeby obejmowały całościowe spojrzenie przez wyceniającego na przedsiębiorstwo, zarówno pod kątem biznesowym, finansowym jak i otoczenia rynkowego, co zostało odzwierciedlone w dostarczonym nam obszernym raporcie z wyceny przedsiębiorstwa.
W ramach usługi otrzymaliśmy możliwość skorzystania z konsultacji z wyceniającym mających na celu dogłębne zrozumienie wartości naszego przedsiębiorstwa i omówienie raportu z wyceny. Proces wyceny wyróżniał się terminowością i profesjonalizmem.
Rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. w związku z usługą wyceny przedsiębiorstw oraz jako partnera biznesowego.
Stefan Pyka
Właściciel
Spirit Games Studio S.A.
Jako Spirit Games Studio S.A. chcemy polecić firmę Corporate Mind Sp z o.o. w zakresie wyceny przedsiębiorstw.
Firma Corporate Mind Sp z o.o. wyróżniła się profesjonalizmem oraz elastycznością w podejściu do klienta, uwzględniając potrzeby inwestycyjne Spirit Games Studio S.A.
Corporate Mind Sp z o.o dostarczyła nam nie tylko raport końcowy, ale także skutecznie uwzględniła kluczowe aspekty biznesowe, co pozwoliło nam zyskać holistyczne spojrzenie na wartość naszej firmy. W ramach usługi otrzymaliśmy również konsultacje nakierowane na uzasadnienie raportu z wyceny. Informacje przekazane przez wyceniającego pozwoliły na rzetelne przygotowanie aspektu wyceny do rozmów z inwestorami. Stały kontakt i transparentna komunikacja sprawiły, że cały proces przebiegł pomyślnie.
W związku z powyższym rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako partnera biznesowego, charakteryzującego się profesjonalizmem i elastycznością w odpowiedz na potrzeby klienta.
Paweł Czarnecki
Prezes Zarządu
SoftKraft Sp z o.o.
W imieniu spółki SoftKraft Sp z o. o rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp z o.o. w związku z usługą wyceny przedsiębiorstw.
Firma Corporate Mind Sp z o.o. spełniła nasze oczekiwania w związku z usługą wyceny przedsiębiorstwa. Nasze potrzeby obejmowały wycenę przedsiębiorstwa na potrzeby wniesienia do fundacji rodzinnej oraz otrzymanie aktywnego modelu excel, tak aby samodzielnie aktualizować wartość w kolejnych okresach.
W ramach usługi otrzymaliśmy zarówno raport z opisem metodologii oraz najważniejszymi założeniami wpływających na wycenę oraz aktywny model, dzięki czemu sami jesteśmy w stanie zaktualizować wartość w przypadku potrzeby. Podsumowując proces wyceny wyróżniał się terminowością i profesjonalizmem na każdym etapie.
Rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. w związku z usługą wyceny przedsiębiorstw oraz jako partnera biznesowego.
Tomasz Bąk
Właściciel
Selleo Labs Sp z o.o.,
W imieniu spółki Selleo Labs Sp z o.o., rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp z o.o. w związku z usługą wyceny przedsiębiorstw.
Firma Corporate Mind Sp z o.o. spełniła nasze oczekiwania w związku z usługą wyceny przedsiębiorstwa. Nasze potrzeby obejmowały całościowe spojrzenie przez wyceniającego na przedsiębiorstwo, zarówno pod kątem biznesowym, finansowym jak i otoczenia rynkowego, co zostało odzwierciedlone w dostarczonym nam raporcie z wyceny firmy.
W ramach usługi otrzymaliśmy możliwość skorzystania z konsultacji z wyceniającym mających na celu dogłębne zrozumienie wartości naszego przedsiębiorstwa i omówienie raportu z wyceny. Stały kontakt i transparentna komunikacja sprawiły, że cały proces przebiegł pomyślnie.
Rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. w związku z usługą wyceny przedsiębiorstw oraz jako partnera biznesowego.
Tomasz Bąk
Właściciel
Red Carpet Media Group S.A.
Jako Red Carpet Media Group S.A. chcemy polecić firmę Corporate Mind Sp z o.o. w zakresie wyceny zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Firma Corporate Mind Sp z o.o. wyróżniła się terminowością realizacji, dostosowaniem do potrzeb klienta oraz profesjonalizmem, uwzględniając potrzeby Red Carpet Media Group S.A.
Corporate Mind Sp z o.o rzetelnie uwzględniła kluczowe aspekty biznesowe zorganizowanej części przedsiębiorstwa, co pozwoliło nam na poznanie wartości ZCP i realizowanie dalszych planów z nią związanych. W ramach usługi otrzymaliśmy również konsultacje z naszym zespołem mające na celu jak najpełniejsze oddanie specyfiki wycenianej zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Stały kontakt i transparentna komunikacja sprawiły, że cały proces przebiegł pomyślnie.
W związku z powyższym rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako partnera biznesowego, charakteryzującego się rzetelnością i elastycznością w odpowiedzi na potrzeby klienta.
Laura Nowakowska
Prezes Zarządu
Red Carpet Media Group S.A.
Jako Red Carpet Media Group S.A. chcielibyśmy polecić firmę Corporate Mind Sp z o.o. jako partnera biznesowego w procesie wyceny koncesji. Firma Corporate Mind Sp z o.o. wyróżniła się terminowością realizacji, dostosowaniem do potrzeb klienta oraz profesjonalizmem, uwzględniając potrzeby Red Carpet Media Group S.A.
Corporate Mind Sp z o.o wykazała się głębokim zrozumieniem aspektów biznesowych oraz finansowych wycenianej koncesji, co pozwoliło na rzetelne określenie wartości i dostarczenie raportu z wyceny zgodnie z naszymi potrzebami. Cały proces przebiegł pomyślnie, a raport z wyceny posłużył nam jako istotne narzędzie w dalszych planach biznesowych.
W związku z powyższym rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako partnera biznesowego, charakteryzującego się profesjonalizmem i elastycznością w odpowiedzi na potrzeby klienta.
Laura Nowakowska
Prezes Zarządu
Radziemska Wyrób Artykułów Chemii
Gospodarczej Lidia Radziemska
Jako właściciel przedsiębiorstwa Radziemska Wyrób Artykułów Chemii Gospodarczej Lidia Radziemska pragnę polecić firmę Corporate Mind Sp z o.o. w zakresie wyceny przedsiębiorstw.
Firma Corporate Mind Sp z o.o. przeprowadziła wycenę przedsiębiorstwa uwzględniając moje indywidualne potrzeby. W ramach usługi otrzymałam również konsultacje po rozpoczęciu procesu nakierowane na sporządzenie jak najbardziej rzetelnego i profesjonalnego raportu z wyceny. Stały kontakt i transparentna komunikacja sprawiły, że cały proces przebiegł pomyślnie, a raport z wyceny został dostarczony w uzgodnionym terminie.
W związku z powyższym rekomenduję firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako partnera biznesowego, charakteryzującego się profesjonalizmem i elastycznością w odpowiedzi na potrzeby klienta.
Lidia Radziemska
Właściciel
Platforma Wiedzy - Stanisław Woźniak
Szkolenie przeprowadzone przez firmę Corporate Mind Sp. z o.o. dotyczyło wyceny przedsiębiorstwa. Celem szkolenia było dostarczenie praktycznej wiedzy , studia przypadków a przede wszystkim nabycie praktycznych umiejętności wyceny firm przez uczestników.
Skomplikowane zagadnienia wyceny zostały przedstawione w sposób zrozumiały i obrazowy. Uczestnicy dowiedzieli się jak weryfikować wycenę, co zawiera poprawnie przeprowadzona wycena oraz raport, a także czego oczekiwać od firmy wyceniającej. Szkolenie zostało przeprowadzone na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym.
Uczestnicy mieli możliwość prześledzenia teoretycznych zagadnień z przełożeniem na praktyczne przykłady, z którymi spotykają się na co dzień w swojej pracy zawodowej. Prelegent wyposażył również Uczestników w praktyczną wiedzę związaną z realizacją celu szkoleniowego.
W związku z powyższym jako partner szkoleniowo - doradczy polecamy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako skutecznego partnera w zakresie szkoleń specjalistycznych.
Stanisław Woźniak
Właściciel
Motli Business Consulting Sp. z o.o.
Jako Motli Business Consulting Sp. Z O.O. chcemy polecić firmę Corporate Mind Sp z o.o. w zakresie wyceny przedsiębiorstw.
Firma Corporate Mind Sp z o.o. wyróżniła się profesjonalizmem oraz elastycznością w podejściu do klienta, uwzględniając potrzeby właścicielskie.
Corporate Mind Sp z o. o dostarczyła nam nie tylko raport końcowy, ale także skutecznie uwzględniła kluczowe aspekty biznesowe, co pozwoliło nam zyskać holistyczne spojrzenie na wartość naszej firmy. W ramach usługi otrzymaliśmy również konsultacje nakierowane na uzasadnienie raportu z wyceny. Informacje przekazane przez wyceniającego pozwoliły na rzetelne przygotowanie aspektu wyceny do rozmów ze wspólnikami. Stały kontakt i transparentna komunikacja sprawiły, że cały proces przebiegł pomyślnie.
W związku z powyższym rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako partnera biznesowego, charakteryzującego się profesjonalizmem i elastycznością w odpowiedz na potrzeby klienta.
Dawid Jan Mirowski
Prezes Zarządu
REVENGE STUDIOS SP. Z O.O.
W dotychczasowej współpracy Firma Business Consulting Mateusz Laska wykazała się pełnym profesjonalizmem oraz elastycznością przy wykonywaniu powierzonego zadania. Fachowe doradztwo, doświadczenie są dobrą prognozą na podjęcie ponownej współpracy w przyszłości.
Doceniając rzetelną postawę Firmy Business Consulting Mateusz Laska z ogromną przyjemnością polecam i rekomenduję jako solidnego partnera biznesowego.
Łukasz Breczko
Prezes Zarządu, REVENGE STUDIOS SP. Z O.O
GRUPA KDM Sp. z o. o.
W imieniu spółki GRUPA KDM Sp. z o. o. rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp z o.o. w zakresie wyceny przedsiębiorstw.
Współpraca z Corporate Mind Sp z o.o. przebiegła pomyślnie i bez zastrzeżeń. Wycena przedsiębiorstwa uwzględniająca nasze potrzeby powstała dzięki dogłębnemu zrozumieniu aspektów biznesowych i finansowych spółki oraz rzetelności wyceniającego. Otwartość na komunikację i terminowość pozwoliły na możliwość wykorzystania raportu z wyceny zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
kompleksowy raport uwzględniający specyfikę spółki wraz z prezentacją jej otoczenia rynkowego. Cały proces przebiegł pomyślnie.
W związku z powyższym polecamy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. w związku z usługą wyceny przedsiębiorstw, charakteryzującego się rzetelnym podejściem i otwartością na potrzeby klienta.
Jakub Daniel Kowalczyk
Wiceprezes Zarządu
„Ekohelp” Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Tomasz Sajdak
Jako właściciel przedsiębiorstwa „Ekohelp” Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Tomasz Sajdak polecam firmę Corporate Mind Sp z o.o. w zakresie usługi kalkulacji wartości przedsiębiorstwa.
Podczas całego procesu przeprowadzania kalkulacji wartości mojej firmy, Corporate Mind Sp z o.o. pozostawała w stałym kontakcie udzielając informacji i wskazując kwestie, na które należy zwrócić uwagę. Po oszacowaniu wartości firmy otrzymałem konsultacje telefoniczne, podczas których wyjaśniono sposób określania wartości i czynniki wpływające na wartość. Miałem możliwość przedstawienia i skonfrontowania swoich hipotez odnośnie wartości firmy.
Zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu usługi firma pozostawała w kontakcie odpowiadając na moje potrzeby.
W związku z powyższym rekomenduję firmę Corporate Mind Sp. z o.o. w zakresie usługi kalkulacji wartości przedsiębiorstwa.
Tomasz Sajdak
Właściciel
CrossMobile Sp z o.o.
On behalf of company CrossMobile Sp z o. o we recommend Corporate Mind Sp. z o.o. for their business valuation services.
Corporate Mind Sp. z o.o. met our expectations regarding the business valuation service. Our needs included the valuation of the company for the purpose of updating the company's value for reporting purposes.
As part of the service, we received a report detailing the methodology and key assumptions affecting the valuation. Due to our needs, Corporate Mind remained in constant communication with us throughout the valuation process and after its completion. We received a comprehensive valuation report that met our requirements. The entire valuation process was successful.
We highly recommend Corporate Mind Sp. z o.o. for their business valuation services as well as a business partner
Tomasz Tromer
CEO
SOLARIUS TECHNOLOGY Sp. z o.o.
Jako SOLARIUS TECHNOLOGY Sp. z o.o. rekomendujemy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. która wykonała dla nas usługę wyceny spółki. Cały proces współpracy z Corporate Mind przebiegł pomyślnie, terminowo i bez zastrzeżeń. W ramach świadczonej usługi wyceniający utrzymywał stały kontakt na każdym etapie, dostosowując się do naszych indywidualnych potrzeb jako klienta.
Otrzymaliśmy kompleksowy i profesjonalny raport z wyceny naszej spółki, który uwzględnił wszystkie kluczowe dla nas kwestie i spełnił nasze wymagania.
W związku z powyższym pragniemy zarekomendować firmę Corporate Mind Sp. z o.o.
Marcin Pastewka
Prezes Zarządu, SOLARIUS TECHNOLOGY Sp. z o.o.
OBIAD.ONLINE
Jako współwłaściciele projektu pod nazwą OBIAD.ONLINE chcemy polecić firmę Corporate Mind Sp z o.o. w zakresie wyceny przedsiębiorstw oraz modelowania finansowego.
Firma Corporate Mind Sp z o.o. wyróżnia się profesjonalizmem oraz elastycznością w podejściu do potrzeb klienta. Wyceniający wykazał się umiejętnością rzetelnej analizy zarówno aspektów finansowych, jak i biznesowych, co pozwoliło na sprawną współpracę.
Corporate Mind Sp z o.o dostarczyła nam nie tylko raport końcowy wyceny projektu inwestycyjnego, ale także aktywny model finansowy, dzięki czemu zyskaliśmy przewagę w rozmowach z inwestorami przy finansowaniu projektu. Przygotowany raport oraz model finansowy uwzględnia kluczowe aspekty biznesowe, co pozwoliło nam zyskać holistyczne spojrzenie na wartość projektu.
Stały kontakt i transparentna komunikacja sprawiły, że cały proces przebiegł sprawnie i efektywnie.
W związku z powyższym pragniemy zarekomendować firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako partnera biznesowego, charakteryzującego się profesjonalizmem i solidnością.
Wojciech Jerzy Kolasiński
Wojciech Piotr Matelski
FINELF.COM Sp. z o.o.
Jako FINELF.COM Sp. z o.o. polecamy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako rzetelnego wykonawcę usługi wyceny przedsiębiorstwa. Firma Corporate Mind sporządziła wycenę spółki FINELF.COM Sp. z o.o. w sposób rzetelny i dostosowany do naszych potrzeb. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wyceniającego, usługa została wykonana na wysokim poziomie. Wycena spółki FINELF.COM Sp. z o.o. została z nami skonsultowana, a wyceniający był otwarty na nasze uwagi podczas całego procesu, podchodząc do klienta w sposób indywidualny.
Corporate Mind Sp. z o.o. wykonała usługę z należytym profesjonalizmem i terminowością. Wszystkie warunki współpracy zostały uzgodnione pomiędzy stronami na początku współpracy i zachowane do końca wykonywania usługi.
Zgodnie z powyższym, polecam firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako profesjonalnego, rzetelnego i wiarygodnego partnera biznesowego.
Stanisław Wolniewicz Duda
Prezes Zarządu, FINELF.COM Sp. z o.o.
VOLLMART24.COM Sp. z o.o.
Jako VOLLMART24.COM Sp. z o.o. polecamy firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako rzetelnego wykonawcę usługi wyceny spółek. Firma Corporate Mind sporządziła wycenę spółki VOLLMART24.COM Sp. z o.o. w sposób nie budzący zastrzeżeń. W zakres usług wchodziła analiza finansowa oraz biznesowa spółki obejmująca również stały kontakt na każdym etapie wykonywania usługi uwzględniający moje potrzeby jako klienta, co świadczy o indywidualnym podejściu do każdego zlecenia.
Corporate Mind Sp. z o.o. wykonała usługę z należytym profesjonalizmem i terminowością. Wszystkie warunki współpracy zostały uzgodnione pomiędzy stronami na początku współpracy i zachowane do końca wykonywania usługi.
Zgodnie z powyższym, polecam firmę Corporate Mind Sp. z o.o. jako profesjonalnego, rzetelnego i wiarygodnego partnera biznesowego.
Wiktor Sawosz
Prezes Zarządu, VOLLMART24.COM Sp. z o.o.
GOLDEN EGGS STUDIO S.A
Firma Business Consulting Mateusz Laska wyróżnia się na tle innych firm oferujących tego typu rozwiązania bardzo dobrą znajomością branży, znakomitym zrozumieniem naszych potrzeb ale przede wszystkim wysoką jakością realizacji powierzonych zadań. Poziom realizacji wyceny oceniam jako wysoki na co ogromny wpływ ma profesjonalne podejście oraz zaangażowanie. Dużą zaletą firmy Business Consulting Mateusz Laska jest szybkość w działaniu oraz sprawny kontakt zarówno telefoniczny jak i e-mailowy.
Dziękując za współpracę z pełnym zaangażowaniem rekomendujemy Firmę Business Consulting Mateusz Laska jako solidnego, godnego zaufania partnera biznesowego.
Paweł Czarnecki
Prezes Zarządu, GOLDEN EGGS STUDIO S.A
Umów konsultację – Modelowanie finansowe i biznesplan przedsiębiorstwa
Jeśli chcesz, dowiedzieć się więcej oraz aby usługi finansowe, których potrzebujesz były sporządzane przez Doradców Inwestycyjnych oraz były zgodne z przyjętymi standardami i prawem, warto skorzystać z naszych usług.